Mehmed: Fetihler Sultanı
Mehmed: Fetihler Sultanı

Mehmed: Fetihler Sultanı

1 Season
TRT 1
Action
History

Young Sultan Mehmed conquers Istanbul, marking the dawn of a new era in the Old World.

  • Episodes
  • Cast
  • Details
1. Genç Sultan
1. Genç Sultan
2h 42m
Şehzade Alaaddin'in beklenmedik ölümüyle sarsılan Murad Han, Bursa'ya çekilir ve yerine oğlu Şehzade Mehmed geçer. Hedefleri Mehmed'in hedefleriyle zıtlaşan Çandarlı, bir isyan körükler.
2. Korsanlar
2. Korsanlar
2h 25m
Saruhan'a dönen Mehmed, ticarete mâni olan korsan meselesini çözerek halkın takdirini kazanmak ister fakat Venedikliler onu Sultan Murad'a şikâyet edince hesap vermesi için saraya çağırılır.
3. Stratejik Çatışma
3. Stratejik Çatışma
2h 19m
Haçlılarla yapılacak savaştan önce toplanan divanda Çandarlı ile Mehmed birbirine zıt düşer. Sultan Murad'ın izniyle iz sürmeye çıkan Mehmed, Yanoş'tan kaçan Eflaklılara rastlar ve Yanoş'a karşı bir plan yapmak üzere onlardan yardım alır.
4. Nikâh ve Sonrası
4. Nikâh ve Sonrası
2h 21m
Sultan Murad ve İbrahim Han'ın izniyle Mehmed ve Gülşah'ın nikâhı gerçekleşir. Hüma'nın Bursa'ya gönderilmesine sebep olan Halime Sultan ise haremdeki yeni güç dengesinin baş aktörü olma peşindedir.
5. Damat Firarda
5. Damat Firarda
2h 18m
Düğün gecesinde Konstantiniyye'ye tehlikeli bir yolculuğa çıkan Mehmed'in amacı Zağanos'u Bizans sarayından kurtarmaktır. Düğün gecesinde kızı Gülşah'ın ortada bırakıldığını öğrenen İbrahim, hesap sormak için Murad'a gider.
tabii
© 2024 tabii, All Rights Reserved
  • Terms of Use
  • Privacy
  • Cookie Preferences